English

2013-02-20

Εργαστήριο Υδρολογίας και Αξιοποίησης Υδατικών Πόρων

Ζητείται άτομο πλήρους απασχόλησης από το Εργαστήριο Υδρολογίας και Αξιοποίησης Υδατικών Πόρων για εργασίες πεδίου Υδρολογικών Εφαρμογών (μέτρηση στάθμης, ροής, κλπ).

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος οργάνων μέτρησης υδρο-μετεωρολογικών  και υδρομετρικών παραμέτρων
  • Λήψη δειγμάτων ποιότητας νερού και  μέτρηση στάθμης γεωτρήσεων
  • Επεξεργασία και ανάλυση υδρο-μετεωρολογικών  και υδρομετρικών δεδομένων

Απαιτούμενα προσόντα:

  • Πτυχίο Πανεπιστημιακής ή Τεχνολογικής Εκπαίδευσης σχετικής κατεύθυνσης
  • Άριστη γνώση αγγλικών
  • Γνώσεις Η/Υ
  • Δίπλωμα οδήγησης κατηγορίας Γ’
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψήφιους

Επιθυμητά προσόντα που θα συνεκτιμηθούν:

  • Προηγούμενη επαγγελματική υπηρεσία στο ίδιο ή παρεμφερές αντικείμενο
  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών σχετικής κατεύθυνσης

Πληροφορίες και αποστολή βιογραφικών:

Χριστίνα Παναγιωτοπούλου

Τηλέφωνο: 210 772 2878

Fax: 210 772 2879

Email: cpanag@chi.civil.ntua.gr